Aktuality

13. 01. 2022, Diastyl - příspěvky zdravotních pojišťoven 2022

Informace z internetového Diastylu naleznete na:

https://www.di­astyl.cz/…etik-uvitat/

11. 01. 2022, 100 LET S INZULÍNEM

Dnešní den – 11.1.2022 si připomínáme dobu před 100 lety, kdy byl poprvé aplikovaný inzulín. Inzulín je pro nás zázrak.

Více najdete v příloze.

Příloha   

05. 01. 2022, Zimní pobyt - dia klub Jihlava

Dia klub Jihlava ve spolupráci se Sdružením rodičů a přátel diabetických dětí v ČR pořádá zimní rekondiční pobyt pro děti – diabetiky. Informace naleznete v příloze.

Příloha   

21. 12. 2021, Vánoční přání

Přejeme všem krásné Vánoce a už lepší nový rok. Přáníčko naleznete v příloze.

Příloha   

11. 12. 2021, Zimní dia tábor Beřichov 2022

Ve spolupráci se Sdružením rodičů a přátel diabetických dětí v ČR plánuje Diacel Písek uspořádat zimní ozdravně edukační pobyt pro diabetické děti. Více informací naleznete v příloze.

Příloha   

08. 12. 2021, Slavnostní vyhlášení výtvarné soutěže v Písecké bráně v Praze

V pátek 3.12.2021 proběhlo v Písecké bráně v Praze vyhlášení celonárodní výtvarné soutěže, kterou letos vyhlásilo Sdružení rodičů a přátel diabetických dětí v ČR ve spolupráci se společností Novo Nordisk. Letos bylo konání do poslední chvíle nejisté, nikdo nevěděl, zda nebudou další opatření v souvislosti s koronavirem, a zda se slavnost uskuteční. Pod heslem „Měníme diabetes prostřednictvím umění“. bylo téma velice aktuální ,, Můj přítel inzulín – slavíme 100 let od jeho objevu “. Kromě obrázku byl vždy velice zajímavý i text. Na vyhlášení bylo pozváno přes 34 dětí z celé ČR, bohužel ne všechny se mohly kvůli opatřením dostavit. Ale i tak byla atmosféra krásná. Celou akci skvěle moderovala herečka Lucie Pernetová a její kolega Lukáš Jurek Ceny předávali: prof.MUDr. Jan Lebl z FN Motol, MUDr.Marta Klementová z DiaVize Praha, Miroslav Danda za Diabetické děti okresu Kladno a Rakovník, o.p.s., Robert Sýkora za společnost Novo Nordisk a Zdeňka Staňková za Sdružení rodičů a přátel diabetických dětí v ČR i za Diacel Písek . O kulturní program se postarala se hrou na flétny Magdalena Knížová se svou učitelkou, a oba herci s prezentací katalogu z loňské soutěže, která nemohla být slavnostně vyhlášena.

Prezentaci z letošní akce a společnou fotografii naleznete v příloze.

Příloha   Příloha   

24. 11. 2021, Slavnostní předání Výročních cen na Staroměstské radnici v Praze

Ve středu 10.11.2021 proběhla slavnost ke Světovému dnu diabetu v Brožíkově síni na Staroměstské radnici v Praze, kterou organizoval Svaz diabetiků ČR za přítomnosti ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. V rámci akce předala Zdeňka Staňková, předsedkyně Sdružení rodičů a přátel diabetických dětí v ČR Výroční ceny prof.MUDr.Janu Leblovi za podporu za podporu rodin dětí s cukrovkou a stál u zrodu Sdružení v r.1990. Cena mu byla udělena v roce 2019, ale vzhedem k opatřením v souvislosti s pandemií Covid-19 nemohla být předána dřív. Za rok 2021 obdržela Výroční cenu MUDr.Marta Klementová, která od roku 2007 jezdí během své dovolené na letní i zimní dia tábory s Diacelem Písek, kde se o děti po zdravotní stránce stará ve dne i v noci. Moc oběma lékařům děkujeme. Svaz diabetiků ocenil pacienty, kteří se o svou cukrovku starají již 50 a 60 let, dokazuje to, že má každý pacient svůj život jenom ve svých rukách. Poděkování dostal i ti, kteří pro diabetiky pracují ve svém volném čase. Jako dárek dostali úplně všichni prohlídku Staroměstské radnice s průvodcem.

Příloha   Příloha   Příloha   

11. 11. 2021, Výtvarná soutěž s Novo Nordiskem 2020 e-katalog

Loni nemohlo proběhnout slavnostní vyhlášení vítězů soutěže v Písecké bráně, chceme vám touto formou poděkovat a věnovat e-katalog „ Můj život s cukrovkou v době koronavirové 2020“ jako malý dárek.

http://letak.zo­omapps.cz/…ez_a­4_final/

Doufáme, že vám udělá radost a budete mít na svůj obrázek a soutěž hezkou památku.

Letošní téma soutěže je „Můj přítel inzulin“. Více informací k soutěži vám přijde e-mailem nebo se o ní dozvíte na letním dia táboře od svých vedoucích a na našem webu. Již teď se moc těšíme na obrázky, které nám do soutěže pošlete.

23. 09. 2021, 1.ČESKÝ DIAKONGRES PRO PACIENTY A LÉKAŘE - 2.10.2021

Základní informace Organizátoři: Pediatrická klinika 2. LF UK a FN Motol ve spolupráci se Sekcí dětské diabetologie ČDS ČLS JEP, Česká Zemědělská Univerzita a Dia-spolky ČR a SR

Termín: sobota 2. 10. 2021

Místo: Velká přednášková aula ČZU v Praze (mapa)

Registrační poplatek: 500 Kč

Příloha   Příloha   

09. 09. 2021, Víkendový edukační pobyt s Inzulínkem

se uskuteční od pátku 17. do neděle 19. září 2021 v RS Rališka. Více informací naleznete v letáku. Volná místa nejsou.

Příloha   

Víte že...

Důvodem, proč se u dítěte projevily příznaky diabetu 1. typu, je to, že jeho tělo začalo ztrácet schopnost vyrábět látku zvanou inzulín.

 
FN Motol
FN Královské Vinohrady