Aktuality

25. 06. 2020, Kurz pro rodiny s diabetickým dítětem

Na podzim 2020 plánujeme Kurzy pro rodiny s diabetickým dítětem. Více informací naleznete zde: http://www.di­adeti.cz/…o-rodiny.php

V případě zájmu, pište na email sdružení: info (zavinac) di­adeti.cz, zašleme Vám přihlášku.

03. 04. 2020, Informace od Novo Nordisk ke COVID-19 pro pacientské organizace

Vážení zástupci pacientů s diabetem,

společnost Novo Nordisk pečlivě sleduje, jak krize COVID-19 ovlivňuje životy pacientů s diabetem a uvědomujeme si závažnost situace a stres, který teď dopadá na tyto pacienty a jejich příbuzné.

Na základě online sdílení jednotlivců a pacientských fór vnímáme a chápeme obavy některých pacientů, že nebudou mít v této nelehké době stálý přístup k lékům na cukrovku.

Prosíme, chceme Vás ujistit, že zajištění dostupnosti našich léčiv je naší hlavní prioritou. Jsme v úzkém kontaktu se zdravotnickými zařízeními, lékárnami a distributory, abychom zajistili dostupnost našich léků všem pacientům, a to i za této situace.

Právě teď potřebujeme Vaši pomoc, abyste svým členům a dalším pacientům s diabetem doporučili zbytečně nehromadit – předzásobovat se – léky. V souladu s doporučeními, které všichni dostáváme v souvislosti např. s nákupem potravin, Vás prosíme, abyste se ohledně léčiv také drželi svých běžných postupů. Toto je velmi důležité, aby byla zajištěna plynulost zásobování a dostupnost našich léčiv pro všechny potřebné pacienty.

Dovolujeme si požádat vás o předání následujících kontaktů těm, kteří mají dotazy nebo obavy týkající se dostupností našich léčiv. Naše recepce je otevřena v pracovních dnech od 9.00 hod do 16.30 hod a lze ji kontaktovat na telefonním čísle +420 233 089 611, nebo můžete poslat svůj dotaz na mail infoline (zavi­nac) novonordis­k.com .

31. 03. 2020, Oficiální stanovisko - COVID- 19 a děti s diabetem 1. typu

V příloze zveřejňujeme oficiální stanovisko České diabetologické společnosti ČLS JEP – leták Diabetes a COVID-19:informace pro děti a jejich rodiče.

Příloha   

26. 03. 2020, Web Diastyl

Doporučujeme webové stránky Diastylu, kde najdete zajímavé články:

www.diastyl.cz

18. 03. 2020, Názor dětského diabetologa na COVID-19 a děti s cukrovkou

Předkládáme Vám názor dětského diabetologa:

U dětských pacientů je riziko závažného průběhu COVID-19 minimální, cílová populace ohrožena tímto virem jsou dospělí a staří lidé. Je nutné dodržovat důslednou hygienu a nosit roušku, minimálně domácí výroby, abychom minimalizovali další přenos tohoto onemocnění. U dětských pacientů s diabetem je důležitá co nejlepší kontrola glykemie. V případě výborné kompenzace zvýšené riziko plynoucí z diabetu (z hyperglykemie a z ní plynoucí možnou oslabenou imunitu) minimalizujeme.

16. 03. 2020, Informace pro chronicky nemocné od MZ ČR

V příloze zveřejňujeme informaci pro chronické pacienty – základní rady a doporučení od Ministerstva zdravotnictví ČR.

Příloha   

14. 03. 2020, Nové webové stránky o koronaviru

Obecné informace pro veřejnost najdete nově na stránkách MZ ČR https://korona­virus.mzcr.cz/.

12. 03. 2020, Informace o COVID-19

Vážení,

zveřejňujeme e-mail od MZ ČR pro pacientské organizace:

Vážené zástupkyně, vážení zástupci pacientských organizací,

v současné době se na Vás jistě obrací Vaši členové s dotazy ohledně situace s koronavirovou infekcí. Rádi bychom Vám připomněli spolehlivé informace pro občany na stránkách Ministerstva zdravotnictví, které jsou průběžně aktualizovány a které můžete též snadno sdílet či na ně odkazovat.

Informace na stánkách MZ naleznete na tomto odkazu:

http://www.mzcr­.cz/…18415_1.html

http://www.mzcr­.cz/…18707_1.html

Zároveň v příloze posíláme základní informace k problematice i v grafických formátech jpg. a png , jde o zpracované materiály pro sdílení pro Vaše členy např. pomocí sociálních sítí apod.

Příloha   Příloha   Příloha   Příloha   

10. 11. 2019, 30 let existence sdružení - článek v DIAstylu

V časopise DIAstyl vyšel článek o našem sdružení, jehož součástí je rozhovor s předsedou sdružení JUDr. Václavem Letochou. Článek si můžete přečíst v příloze.

Příloha   Příloha   

10. 06. 2019, Poděkování za dar od společnosti CSGM, a.s.

Ve dnech 31. 5. – 1. 6. 2019 se konala v Praze 1. část Komlexního edukačního kurzu pro rodiny s diabetickým dítětem. Konání kurzu podporovaného projektem dotovaným Ministerstvem zdravotnictví ČR bylo umožněno darem společnosti CZECHOSLOVAK GROUP. Tímto společnosti děkujeme za podporu vzdělávání rodin s diabetickým dítětem.

JUDr. Václav Letocha, předseda sdružení

Víte že...

Po získání podpory Ministerstva zdravotnictví ČR organizuje sdružení v průměru dvacet diatáborů ročně.

 
FN Motol
FN Královské Vinohrady